ZAJĘCIA W CEE

W pierwszych tygodniach września kilka grup z przedszkola wzięło udział w zajęciach edukacyjnych „Uśmiechnięte cztery łapy”, organizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Z budynku głównego do CEE wyruszyły dwie grupy: 4-latki 1 Motylki i 5-latki 4 Wiewiórki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o sposobach dbania o zwierzęta domowe, o ich karmieniu, czyszczeniu a także zabawie z pupilami. Prowadząca mówiła ponadto o zasadach bezpiecznego zachowania wobec obcych czy agresywnych zwierząt. Przedszkolaki przećwiczyły tzw. „postawę żółwia” – czyli bezpieczne ułożenie ciała w razie zagrożenia atakiem ze strony agresywnego psa. Dzieci dowiedziały się również o pomocy psów w codziennym życiu ludzi – psach ratownikach, przewodnikach i terapeutach. Na koniec wyświetlona została krótka bajka pt.”Don’t abandon your pet” („Nie porzucaj swojego pupila”), która niosła przekaz o tym, że zwierzę nie jest zabawką ani prezentem i ma swoje uczucia, a my jesteśmy odpowiedzialni za swoich pupili.