"SYMBOLE NARODOWE"- ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

W grupie 5-latki 4 „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte na temat: „Szanuj flagę, godło i hymn – symbole narodowe”. Zajęcia odbyły się w ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin przedszkolaków. Na początku dzieci układały z pociętych kawałków flagę i godło Polski i dowiedziały się o ich znaczeniu i symbolice. Następnie wysłuchały historyjki obrazkowej pt. ”Szanuj flagę”, która opowiadała o chłopcu i jego dziadku, którzy wzięli udział w uroczystym pochodzie z okazji Święta 11 Llistopada. Potem przedszkolaki przedstawiły rodzicom prosty układ taneczny z biało - czerwonymi wstążeczkami do piosenki „Rodzinny kraj”, a także wspólnie z nauczycielką i rodzicami odśpiewały hymn Polski. Następnie dzieci z pomocą rodziców wykonały pracę konstrukcyjną „Orzeł biały” techniką orgiami z kółek. Na zakończenie wykonane zostało wspólne zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami zajęć.