OTRZYMALIŚMY KOLEJNY MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT „ZIELONA FLAGA”

Podczas Regionalnego Zjazdu Eko-Szkół w Olsztynie 10.12.2018r. Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”  otrzymało Międzynarodowy Certyfikat „ZIELONA FLAGA”.  Jest to już kolejny, czwarty certyfikat  przyznawany placówce na trzy lata i tym samym potwierdzający najwyższą jakość działań realizowanych na rzecz ekorozwoju. „Zielona Flaga" to międzynarodowy tytuł, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools. Program EkoSzkoły w Polsce jest odpowiednikiem Programu realizowanego w 67 krajach przez Foundation for Environmental Education, w ramach którego przyznawane są certyfikaty Zielonej Flagi. Organizacją zarządzającą certyfikatem w w Polsce jest Fundacja dla Edukacji Ekologicznej.

Uzyskanie przez przedszkole certyfikatu ZF wiązało się z działaniem w dwóch wybranych obszarach tematycznych. Tym razem społeczność przedszkola wybrała obszary: Odpady oraz Woda. Powołany Eko- Komitet opracował plan działań zgodnie z Metodologią Siedmiu Kroków.  W realizację zadań została zaangażowana cała społeczność placówki: dzieci, rodzice, pracownicy, mieszkańcy osiedla, chętne  instytucje  oraz firmy. Wszyscy razem działali na rzecz poprawy środowiska naturalnego w przedszkolu, domu i  najbliższym otoczeniu.