ŻOŁNIERZE W PRZEDSZKOLU

Z okazji 100 rocznicy Święta Niepodległości, grupy  4, 5, i 6–latków odwiedzili Żołnierze  z 14 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej I Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich.

Goście opowiedzieli dzieciom jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju ale także pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Żołnierze zaprezentowali swoje mundury i atrybuty wojskowe, które bardzo  zafascynowały przedszkolaków. Dzieci miały możliwość przymierzenia, m.in. hełmów, beretów i masek gazowych.  Ponadto wojskowy ratownik medyczny zapoznał dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy bardzo przybyłym gościom za ciekawe spotkanie.