BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

Pod takim hasłem dzieci z grup 4-letnich „Zajączki”, „Żabki”, „Puchatki”, oraz 4-5 latki „Kotki” uczestniczyły w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze. W grupach odbywały się zajęcia dydaktyczne, na których dzieci przypomniały zasady dotyczące bezpiecznego oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię przy pomocy sygnalizacji świetlnej. W związku z tematem do przedszkola zawitali pracownicy Komendy Powiatowej w Ełku, którzy opowiadali o zagrożeniach płynących w ruchu drogowym. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali sprzęt, którym się posługują. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się również ze znakami drogowymi, które ułatwiają funkcjonowanie na drodze oraz poznały numer alarmowy 112. Kolejnymi gośćmi, którzy odwiedzili najmłodszych byli pracownicy Straży Miejskiej w Ełku. Funkcjonariusze prowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na drodze pt. „Autochodzik”. Podczas wizyty dzieci uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych jako piesi oraz kierowcy zważając na zmianę sygnalizacji świetlnej. Na zakończenie zajęć dzieci dostały kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa oraz lizaki. Przedszkolaki  odwdzięczyły się gromkimi brawami oraz  wręczyły podziękowanie.