SZEŚCIOLATKI W BIBLIOTECE

W piątek 21 lutego grupa 6-latki 4 „Wiewiórki” odwiedziła Bibliotekę Szkolną w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi. Pracownik biblioteki pani Beata zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki, gdy już niedługo będą uczniami szkół podstawowych, a w ramach zachęty do czytania pokazała dzieciom jak można czytać w nietypowy sposób. Przedszkolaki razem z panią Beatą przeczytały aktywnie wiersz „Pan Hilary” J. Tuwima, podskakując, biegając i gestykulując. Następnie pani bibliotekarka pokazała dzieciom nietypową, trójwymiarową książkę „Alicja w krainie czarów” wydaną w Stanach Zjednoczonych, napisaną przez Roberta Sabudę. Przedszkolaki oglądając trójwymiarowe ilustracje mogły samodzielnie opowiadać historię Alicji, wymyślając imiona dla postaci i dopowiadając własne historie do ilustracji. Dziękujemy Pani Beacie za piękną lekcję biblioteczną.