JAK DBAĆ O ZDROWIE

W miesiącu kwietniu w grupie 6-latki 4 „Wiewiórki” zostały zdalnie zrealizowane dwa scenariusze dotyczące zdrowego odżywiania i konieczności picia wody, z ogólnopolskiego projektu „Mamo, tato wolę wodę”. Dzieci poznały złe nawyki żywieniowe chłopca z wiersza „Tadek – niejadek” i skutki niewłaściwego odżywiania. Przedszkolaki omówiły produkty zdrowe i niezdrowe w oparciu o planszę edukacyjną oraz wykonały pracę plastyczną: segregowały obrazki z żywnością; zdrowe produkty pod uśmiechniętą buzię, natomiast niezdrowe pod smutną. Nauczycielki zachęciły dzieci do spożywania owoców i warzyw i otrzymały wiele zdjęć dzieci z wykonaną pracą plastyczną oraz ulubionym owocem.

Na zajęciach poświęconych wodzie przedszkolaki dowiedziały się, że nie każda woda nadaje się do picia, pozyskały informacje dotyczącą różnych rodzajów wód pitnych oraz jak przygotować wodę smakową. Odpowiedzią były zdjęcia dzieci z własnoręcznie przygotowaną wodą smakową (różaną, jagodowo-cytrynową, malinową, miodowo-cytrynową, cytrynowo- miętową, pomarańczową).