EKOLUDKI SĄ AKTYWNE

W ramach realizacji zadań dotyczących Przedszkola Promującego Zdrowie oraz tegorocznych Ełckich Dni Rodziny pt. „Młodość - miłość - małżeństwo - rodzina” w dniach od 01.06-05.06.2020r. został zorganizowany i przeprowadzony Przegląd Sportowy pt. „Rodzina jest aktywna - spędzaj czas wolny w domu efektywnie i kreatywnie”. Głównym celem przeglądu było kształtowanie sprawności fizycznej, zwinności i koordynacji wzrokowo - ruchowej oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom, jakie możemy otrzymać korzyści dla naszego organizmu wynikające z ćwiczeń gimnastycznych, z zabaw ruchowych i uprawiania sportu. Przegląd przeznaczony był dla dzieci grup wiekowych 3-6 letnich wraz ze swoimi rodzicami. Każda grupa wiekowa mogła zgłosić 2 uczestników. Różne formy aktywności zostały uwiecznione na zdjęciach lub filmikach, które w formie elektronicznej zostały wysłane do organizatorów przeglądu. W przeglądzie wzięło udział 18 dzieci z różnych grup wiekowych wraz ze swoimi rodzicami. Przedszkolacy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w wykonywaniu ćwiczeń i zabaw ruchowych uwzględniając przy tym różne formy aktywności ruchowej. Niektórzy z nich ujawnili nam, jakie mają pasje w swoim życiu i w jaki sposób je realizują. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Dziękujemy za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.