DZIELIMY SIĘ DOŚWIADCZENIEM W GIŻYCKU

08.01.2020 w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku odbyła się konferencja przedstawicieli szkół i placówek realizujących projekt Szkoła Promująca Zdrowie. W spotkaniu udział wzięły placówki oświatowe, które uzyskały Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie czy też Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń z przedstawicielami szkół i przedszkoli podejmujących starania o uzyskanie bądź rozważających wdrożenie projektu w zakresie: tworzenia Szkoły Promującej  Zdrowie, autoewaluacja działań w szkole jako droga do uzyskania certyfikatu oraz  korzyści dla dzieci, młodzieży i placówek wynikające z realizacji projektu.

W konferencji uczestniczył Warmińsko-Mazurski Wicekurator Wojciech Cybulski oraz przedstawiciele Kapituły powołanej przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w skład której wchodzą: przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” reprezentowały wicedyrektor Anna Konopko – koordynator PPZ oraz Dorota Marciszewska – członek Zespołu Promocji Zdrowia, które przedstawiły prezentację pt. „Korzyści dla dzieci i placówki wynikające z realizacji projektu SZPZ w odniesieniu do wykorzystywanych narzędzi do autoewaluacji”.