EKOLUDKI UCZĄ SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU

W ramach projektu ”Każdy przedszkolak dobrze wie, jak zdrowo odżywiać się” grupy 4-latków uczestniczyły w zajęciach z dietetykiem od hasłem „Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”.

28 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z dietetykiem- Panią Natalią. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie. Pani Natalia zaprezentowała i omówiła walory odżywcze produktów ważnych dla zdrowia oraz wyjaśniła dlaczego należy i w jaki sposób ograniczać słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie warzyw i owoców. Przypomniała również dzieciom, że oprócz prawidłowego żywienia bardzo ważna dla zachowania zdrowia jest  aktywność fizyczna. Następnie pod okiem Pani dietetyk dzieci układały piramidę żywienia. W bardzo przystępny sposób zostały omawione produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy. Na zakończenie spotkania Pani Natalia przeczytała dzieciom bajkę „O Zuzance i witaminowym rycerzu”.