JESIENNY SPACER PO PARKU

Piękna, jesienna pogoda zachęca do spędzania czasu na dworze. Dzieci z grupy „Tygryski” wybrały się więc na spacer do parku noszącego nazwę Park Solidarności. Na miejscu podziwiały stare, ogromne drzewa, które próbowały rozpoznać na podstawie liści. Dokładnie obejrzały i opisały wygląd znajdującej się tam zabytkowej fontanny pochodzącej z XIX wieku. Zapoznały się z pomnikiem M. Kajki, mazurskiego poety ludowego opisującego w swoich utworach piękno naszej przyrody. Sześciolatki odwiedziły również znajdujący się w parku pomnik wdzięczności poświęcony „Poległym za wolną i niezawisłą Polskę”. Zapalając pod nim znicz, dzieci uczciły pamięć tych, którzy walczyli o to, abyśmy dziś mogli spokojnie żyć w naszym niepodległym kraju.