EKOLUDEK MISTRZEM KODOWANIA

Od września w grupie 5-latki2 „Liski” prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Ekoludek Mistrzem kodowania”, która jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej oraz publikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków kompetencji takich jak: rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, umiejętności pracy zespołowej w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie czy eksperymentowanie. Innowacja opiera się głównie na zabawach i grach edukacyjnych. Celem tego  programu jest oswojenie podopiecznych z pojęciem kodowania poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów: kolorowych kubeczków, różnobarwnych kwadratów, materiałów przyrodniczych no i co najważniejsze maty czyli zakratkowanej powierzchni. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu  i zaplanowane są zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego i tygodniową tematyką kompleksową. Kodowanie dla ,,Lisków” to wspaniała zabawa, ucząca je wielu niezwykle potrzebnych umiejętności i sprawiająca wiele radości.