KOLOROWY TYDZIEŃ

W związku z realizacją projektu „Każdy przedszkolak dobrze wie, jak zdrowo i ekologicznie odżywiać się” dofinansowanego ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie  w grupie 3-laki 2 Niedźwiadki  został zrealizowany  blok tematyczny pt; „Kolorowy tydzień”. Każdego dnia dzieci przychodziły do przedszkola ubrane na wyznaczony kolor i przynosiły ze sobą owoc i warzywo w tym samym kolorze. Na zajęciach dydaktycznych przedszkolaki poznawały nazwy warzyw i owoców, ich cenne wartości odżywcze, uczyły się segregacji ze względu na kolor, kształt a wszystkiemu przyglądał się jeż ze Zgierza , który otrzymał od dzieci czerwone jabłuszko. Ostatniego dnia w ramach podsumowania całotygodniowych zajęć, dzieci wraz z paniami wykonały  warzywno-owocowe koktajle i soki, które wypiły ze smakiem.