SZEŚCIOLATKI Z WIZYTĄ U POLICJANTÓW

25 października „Tygryski” odwiedziły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Zapoznały się ze sprzętem jakim dysponuje policja. Nie małą atrakcją okazało się przymierzanie czapek, hełmów oraz możliwość potrzymania tarczy, pałki lub kajdanek policyjnych. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o odpowiedzialnej i bardzo potrzebnej pracy policjantów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i służą pomocą w razie potrzeby. Sześciolatki mogły wykazać się swoją wiedzą na temat, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i z przedszkola. Przypomniały i utrwaliły  zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w przedszkolu, w domu oraz na podwórku. Wizyta „Tygrysków” zakończyła się przejażdżką prawdziwym radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.