CO WIEMY O KOPCIUSZKU

16.10.2019 roku wszystkie grupy 3-latków realizowały projekt pt. „Magiczna moc bajek”. W ramach realizacji jednego z zadań został zorganizowany quiz  międzygrupowy, do którego  włączyły się postacie Wróżki i Kopciuszka, które zachęcały dzieci do naśladowania ciężkiej pracy Kopciuszka (zamiatanie okruszków, oddzielanie fasoli od grochu).  Dzieci na podstawie wysłuchanej bajki wymieniały cechy Kopciuszka (pracowitość, łagodność, dobroć). Przedszkolaki wraz z paniami przeobraziły dynię w karocę, dobierały pantofelki mały do dużego a dzielne dziewczynki próbowały przymierzyć „zaczarowany pantofelek”. Po wykonaniu zadań dzieci włączyły się do tańców i pląsów z magicznymi postaciami. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci mają wiele okazji w okazywaniu szacunku do drugiego człowieka, udzielaniu pomocy w czynnościach przedszkolnych.