W ŚWIECIE KUBUSIA PUCHATKA

W ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego pt. „Magiczna moc bajek” grupa 4-latki 3 „Zajączki” przeniosła się wraz z Kubusiem Puchatkiem w  podróż do krainy przyjaźni i dziecięcej wyobraźni.

Na początku pani przeczytała bajkę pt. „Kubuś Puchatek”, na podstawie której dzieci wymieniały bohaterów, ich nastroje oraz wyjaśniały znaczenie słów przyjaźń i przyjaciel. W dalszej części zajęć przedszkolaki przystąpiły do zawodów sportowych pt. „Puchatek szuka Przyjaciela”. Czterolatki odkrywały duże papierowe beczki z miodem,  gdzie były ukryte zadania. Wszystkie zadania były do wykonania w parach przyjaciół np.  ułożenie puzzli z beczką miodu, turlanie dużej piłki, karmienie miodem siebie nawzajem, omijanie przeszkód razem w szarfie. Zwieńczeniem podróży do krainy przyjaźni był taniec w parach do piosenki pt. „Ja Cię pocałuję”.