LAS I JEGO MIESZKAŃCY

Dnia 22 października grupa 4-latki 3 i 5-latki 2 zorganizowała spotkanie z panią Leśnik. Pani Ewa opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (lisa, sarny, jeża itd.) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Pani Ewa zainteresowała dzieci swoimi opowieściami  wykorzystując prezentację multimedialną. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały książeczki do pokolorowania. Dzięki tym zajęciom nasi wychowankowie poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym.