LEGENDA O WIŚLE

28 listopada rodzice sześciolatków z grupy „Tygryski” mieli możliwość podziwiania zdolności aktorskich swoich pociech. Dzieci wraz z paniami przygotowały inscenizację legendy pt. „Skąd się wzięła Wisła”.  Wszyscy znają historię smoka wawelskiego, Syrenki Warszawskiej, króla Popiela, co go myszy zjadły, ale nie każdy słyszał o Białej i Czarnej Wisełce, które dały początek najdłuższej polskiej rzece.  Sześciolatki przygotowując występ nie tylko ćwiczyły swoją pamięć. Utrwaliły one również znajomość  nazw miejsc usytuowanych w różnych regionach Polski. Teraz zarówno „Tygryski”, jak i ich rodzice, zapamiętają, że Wisła bierze swój początek w górach Beskidu. Przepływa przez dwa ważne miasta naszego kraju - Kraków i Warszawę i na końcu wpada do Morza Bałtyckiego.  Inscenizacja bardzo się podobała, a dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców w przygotowanie strojów, dzieci prezentowały się wspaniale. Pamiętajmy o polskich legendach, bo to jest nasze dziedzictwo, które należy przekazywać z pokolenia na pokolenie. Oprócz tych popularnych warto jednak sięgać po te mniej znane, ale również ciekawe.