LEŚNI PRZYJACIELE

Dnia 24 października grupy 4-latki 3 i 5-latki 2 zorganizowały międzygrupowy quiz wiedzy dotyczący lasu i jego mieszkańców. Głównym celem było pogłębianie wiedzy na temat zwierząt zamieszkujących polskie lasy oraz rozbudzanie zain­teresowania światem przyrody. W tym dniu dominował kolor zielony. Przedszkolaki odgadywały zagadki słowne dotyczące mieszkańców lasu i przyporządkowywały odpowiednie smakołyki do danego zwierzątka. Poprawnie rozróżniały i nazywały rodzaj domku,     w którym dane zwierzątko zasypia na zimę. Na zakończenie quizu panie sprawdziły wiadomości dzieci  w zabawie pt. „prawda czy fałsz”. Na zakończenie spotkania wszyscy, bez wyjątku otrzymali dyplomy „PRZYJACIELA PRZYROD I OPIEKUNA ZWIERZĄT LEŚNYCH”.