PROJEKT „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

W bieżącym roku szkolnym dzieci z grup 3-latki 2 Niedźwiadki, 4-latki 3 Zajączki, 6-latki 1 Tygryski oraz 6-latki 2 Muchomorki brały udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym „Mały miś w świecie wielkiej literatury.

Przedszkolaki zrealizowały 8 modułów:

Czytające przedszkolaki - dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – Misia, który odbył czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.

Misiowy wolontariat - cały rok prowadzone były różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących (zbiórka nakrętek, karmy i udział w kiermaszach).

Play with Little Teddy Bear - dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowały „Misiowy słownik obrazkowy” zawierający ilustrację haseł związanych z bajkami i baśniami lubianymi przez dzieci.

Dzień pluszowego misia - przedszkolaki wspólnie obchodziły Dzień Pluszowego Misia oraz wykonały Misiowy regulamin małego czytelnika.

Mały miś i prawa dziecka - dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych na temat praw dziecka oraz 20 XI świętowały Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Bezpieczni z małym misiem - w ramach modułu przedszkolaki zaprosiły do współpracy instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa: policję, straż pożarną, ratownictwo medyczne itp.

Zmisiowany Dzień Matematyki - nauczyciele wspólnie z dziećmi dokończyły opowieść matematyczną Misiowej Mamy oraz wspólnie wykonały do niej pomoce tj. misiowe liczmany.

Mali przedsiębiorcy! - moduł zrealizowany z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość. Nauczyciele zaprosili do współpracy rodziców. Zadania propagujące czytelnictwo umieszczali na stronie internetowej/facebooku lub wysyłając je mailem.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury to była wspaniała przygoda, dzięki której każdy przedszkolak nabył nowe umiejętności społeczne i emocjonalne.

Po zrealizowaniu wyżej wymienionych modułów Miejskie Przedszkole i Żłobek Ekoludki w Ełku otrzymało CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za możliwość uczestniczenia w projekcie i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.