TRZEBA SIĘ ZAWSZE MIEĆ NA BACZNOŚCI!!!

W maju, w ramach realizacji kolejnego modułu z projektu „Magiczna moc bajek” dzieci z grupy „Tygryski” otrzymały do zdalnego wykonania zadania sprawdzające ich wiadomości na temat bezpiecznego postępowania z osobami obcymi. Sześciolatki po  zapoznaniu się z bajką  „O kotku, koguciku i lisicy” oceniały zachowanie jednego z bohaterów, który nie zachowywał się ostrożnie w stosunku do chytrej lisicy. Dzieci miały za zadanie wskazać prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia, gdy ktoś nieznajomy puka do drzwi mieszkania lub zaczepia na podwórku . W celu utrwalenia znajomości numeru alarmowego, rysowały go lub układały z klocków, fasoli lub sznurka. Chętne wykonały rysunki przedstawiające prawidłową reakcję dzieci w chwili zagrożenia ze strony obcych. „Tygryski” nie będą, jak niesforny kogucik z bajki, bo dobrze  wiedzą, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo.