OTWARCIE NOWEGO PLACU ZABAW

29 października  uroczyście otwarto nowy plac zabaw „Ekoludkowy Zakątek”, który jestem efektem pozyskanych funduszy z Inicjatywy Lokalnej. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała Dyrektor przedszkola Pani Anna Sierotko, która przywitała zaproszonych gości: Wiceprezydenta Miasta Ełku Mirosława Hołubowicza, Naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzatę Pikus, Przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, Straży Miejskiej, dzieci, rodziców i wszystkich przybyłych.  Po krótkiej przemowie, Pani Dyrektor wraz z dziećmi i  zaproszonymi gośćmi dokonała przecięcia wstęgi i oficjalnie otworzyła nowy plac zabaw.  Na nowo zagospodarowanym  terenie przy ulicy Pięknej do dyspozycji dzieci powstały  huśtawki, domki, piaskownica i wiele innych atrakcji.

W dalszej części uroczystości dzieci z grupy 6-latki 5 „Jaskółki” zaprezentowały krótki  program artystyczny o tematyce jesiennej, były wiersze, piosenki  i wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Po występie tanecznym krokiem cała społeczność przedszkola wraz z zaproszonymi gośćmi udała się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i pracowników przedszkola. Po degustacji wspaniałych wypieków na najmłodszych uczestników uroczystości czekało mnóstwo atrakcji min. oglądanie wozów strażackich i sprzętu pożarniczego, nie zabrakło też zajęć i zabaw edukacyjnych z prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim szczodrym darczyńcom  za pomoc, życzliwość  i zaangażowanie, które przyczyniły się do realizacji naszych planów i zamierzeń. Dziękujemy za aktywną postawę podczas realizacji projektu Pani Elizie Warakomskiej, Radosławowi Zduńczyk i Wojciechowi Kosak.  W szczególny sposób pragniemy podziękować Władzom Urzędu Miasta Ełku za wsparcie finansowe na modernizację  placu, dzięki któremu „Ekoludkowy Zakątek” będzie miejscem radosnych zabaw na świeżym powietrzu.