PODRÓŻ W KOSMOS - ZAJĘCIA W MOBILNYM PLANETARIUM

9 stycznia przedszkolaki z grupy Żabki (4–latki 1) odbyły niesamowitą, niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Było to możliwe dzięki mobilnemu planetarium, które zawitało do naszego przedszkola. Dzieci w wielkim balonowym namiocie oglądały i słuchały kosmicznych opowieści o gwiazdach, Układzie Słonecznym i Drodze Mlecznej czy meteorytach. Z łatwością rozpoznały Ziemię w Układzie Słonecznym.

Seans w mobilnym planetarium wzbogacił wiedzę przedszkolaków o Wszechświecie. Taki pokaz rozwija umiejętność prowadzenia obserwacji i abstrakcyjnego myślenia, pokazuje trójwymiarowość otaczającego nas świata i jednocześnie pobudza wyobraźnię dziecka.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorowi biletów do mobilnego planetarium Pizzerii Da Grasso na Barankach – Panu Jackowi Piaskowiak.