PODRÓŻE JEŻA

Grupa 4-latki 3 „Zajączki” wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Podróże Jeża ze Zgierza”. W związku z tym w ramach realizacji zadań przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża - święto kłujących ssaków, który przypada na 10 listopada. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Układały puzzle oraz wykonały pracę techniczno- konstrukcyjną z ziemniaka i wykałaczek tworząc pięknego jeżyka. Na zakończenie zajęć poświęconych jeżykom grupę 4-latki3 pożegnał niezwykły gość - jeż Alfred.