POLSKA MOJA OJCZYZNA

„Polska moja Ojczyzna” pod takim hasłem upłynął tydzień patriotyczny w grupie 5-latki 2 „Liski”. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznawały historię naszej Ojczyzny, jej symbole i najważniejsze miejsca oraz wydarzenia. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchali legendy o powstaniu państwa polskiego, wskazywali flagę i godło Polski., a następnie samodzielnie wykonali symbole narodowe, którymi udekorowano galerię prac na holu. Podczas realizacji tygodnia patriotycznego dzieci miały także okazję zakodować flagę na macie edukacyjnej , oraz na karcie pracy. Zwieńczeniem działań z całego tygodnia było przygotowanie montażu słowno- muzycznego  z okazji Święta Niepodległości, na tę uroczystość zostali zaproszeni dyrekcja przedszkola rodzice i dziadkowie. Była to świetna okazja do  zaprezentowania umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych dzieci. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent wzruszył gości i  nagrodzony został gromkimi brawami.