W POSZUKIWANIU PRZYJACIELA

Dnia 13.11.2019 r. grupa 6-latki 2 „Muchomorki” w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” organizowanym przez Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle zaprojektowała własną grę planszową pt. „W poszukiwaniu Przyjaciela”. Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Dzieci pasjonowały  się tworzeniem różnych wariantów gry i z wielkim zapałem negocjowały reguły, jakie będą obowiązywały. Wymyśliły różne pułapki i premie po to, aby rozgrywka była bardziej pasjonująca. Gry planszowe niesamowicie rozwijają dziecięce umysły a także umiejętność współpracy w zespole. Pomagają  radzić sobie z trudnymi sytuacjami, w tym z przegraną. Aby osiągnąć zamierzony cel, dzieci musiały odróżniać prawidłowe liczenie od błędnego. Gra w poszukiwanie przyjaciela Puchatka wzbudziła u dzieci  dużą dawkę emocji.