PREZYDENT MIASTA EŁKU CZYTA DZIECIOM

14 stycznia grupę „Tygryski” odwiedził Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz. Gość odpowiedział na wcześniejsze zaproszenie sześciolatków i zgodził się w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, w którym uczestniczy nasze przedszkole, przeczytać  jedną z legend polskich pt. „Lech, Czech i Rus”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i z wypiekami na twarzach wysłuchały historii o początkach państwa polskiego. Chętnie rozmawiały z gościem o swoim rodzinnym mieście Ełku, Polsce a zwłaszcza o godle, na którym widnieje biały orzeł wspomniany w legendzie. „Tygryski” w ramach podziękowania zaśpiewały piosenki o przedszkolu i o swoim kraju ojczystym. Na zakończenie sześciolatki wręczyły Panu Prezydentowi na pamiątkę wizyty książkę o Ełku, wykonaną z narysowanych przez siebie obrazków. Pan Prezydent obdarował dzieci drobnymi upominkami oraz zaprosił sześciolatki na kolejną wizytę do siebie do Urzędu Miasta w Ełku. Dzieci i panie bardzo dziękują za mile spędzony czas.