MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji nauczycielki z grup 4-latków zorganizowały konkurs plastyczny - Mój przyjaciel MIŚ dla dzieci w wieku 3–6 lat. Celem konkursu było przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia, inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych, rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej, kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej. Wszystkie prace charakteryzowały się estetyką wykonania, pomysłowością. Jury po długich naradach wyłoniło te najpiękniejsze. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego ulubionego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Prace zostały wyeksponowane, będą stanowić piękną dekorację nie tylko podczas uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia.