PRZYJACIELA FAJNIE MIEĆ……

Dzieci z grupy „Tygryski” w ramach realizacji projektu  edukacyjnego „Magiczna moc bajek” w listopadzie zrealizowały trzy zadania. Były to: „Kto to jest przyjaciel?”, „Kwiat przyjaźni” i „Puchatek szuka Przyjaciela”.  Sześciolatki na początku wysłuchały jednej z przygód ulubionego bohatera książek – Kubusia Puchatka, który przez swoje łakomstwo zawsze popada w tarapaty.  Może jednak liczyć na pomoc swoich przyjaciół.  Pacynka Puchatka pomogła dzieciom w określeniu cech, jakimi powinien charakteryzować się najlepszy przyjaciel. Nie od dziś bowiem wiadomo, że każdy może być kolegą, ale nie każdy kolega to przyjaciel. Z odrysowanych i pokolorowanych własnych dłoni wykonały kwiat przyjaźni, na którego płatkach  umieściły cechy jakie powinien posiadać właśnie przyjaciel. Dobry, wyrozumiały, tolerancyjny, pomocny to tylko niektóre z nich. Praca zawisła na korytarzu w widocznym dla wszystkich miejscu, tak żeby koledzy z innych grup, no i oczywiście dorośli, mogli sprawdzić jaki powinien być przyjaciel.

Podczas realizowania tematu „Puchatek szuka przyjaciela” sześciolatki, połączeni w pary, musiały wykonać zadania wymagające sprawności fizycznej i umiejętności współpracy.  Nie łatwo jest przecież maszerować z własną nogą połączoną z nogą kolegi, przenieść woreczek na rakietce wspólnie ją trzymając lub trafić do celu. Wszystkim udało się pomyślnie przejść przez wyznaczone zadania, więc na koniec każdy ochoczo śpiewał: „Przyjaźń to wielkie drzewo, co chroni nas przed ulewą. Przyjaźń to roślinka mała, co bez opieki nie działa”. Pamiętajmy o tym zawsze.