PUCHATKI NA TROPIE KRASNOLUDKÓW

„Bajki i baśnie wszyscy kochają

I chętnie głośno je czytają

Krasnoludki tam mieszkają

Główki z kartek wychylają

W świat niezwykły zapraszają”

W pierwszym tygodniu listopada w grupie ‘Puchatki” realizowany był temat kompleksowy pod hasłem „Wesoły świat krasnoludków.” Puchatki tropiły krasnoludki w sali, w ogrodzie przedszkolnym a na końcu w książkach. Na podstawie wierszy między innymi J. Brzechwy „Trzy wesołe krasnoludki”, Cz. Janczarskiego „Krasnoludek”, W. Grodzieńskiej „Hania i krasnoludek”, D. Gellner „Krasnoludek” oraz bajek J. Ejsmonda „Baśń o ziemnych ludkach”, J.W. Grimm „Tańczące krasnoludki”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, L. Krzemienieckiej „Opowieści krasnala Hałabały” oraz innych utworów , dzieci miały okazję poznać te malutkie sympatyczne skrzaty. Puchatki bawiąc się w detektywów dociekały w oparciu o wiedzę zdobytą z książek, kim są krasnoludki, gdzie mieszkają, jak wyglądają, czym się zajmują. Obrazowały ruchem treść piosenek „My jesteśmy krasnoludki”, Wąską ścieżką przez ogródek”, Pociąg krasnoludków”. Ponadto przeliczały krasnoludki ,ich czapki, buciki, określały miejsca w szeregu, jak również budowały wspólnie dom dla krasnoludków, malowały, wycinały itp. Podczas Dnia Postaci z Bajek odwiedziła Puchatki sama Królewna Śnieżka, co wzbudziło u dzieci wiele emocji.

Wszystkie Puchatki zgodnie stwierdziły, że krasnoludki choć tak malutkie to istoty bardzo pracowite, uczynne, opiekuńcze i gościnne. Był to tydzień pełny wrażeń.