RUCH TO ZDROWIE

W ramach realizacji jednego z zadań programu Szkoła Promująca Zdrowie 13 lutego w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas nich, zarówno dzieci jak i rodzice, rozmawiali o tym, w jaki sposób można skutecznie dbać o zdrowie o każdej porze roku. Najczęściej podawanymi sposobami było: dbanie o  higienę, ubieranie się adekwatnie do pogody, picie mleka i wody, odpowiednie odżywianie się. Sześciolatki starały się wyjaśnić znaczenie powiedzenia „ruch to zdrowie”.  Według nich, dzięki uprawianiu sportu mniej chorujemy, lepiej jemy i mamy mocne kości. To jest prawda, ale nie cała. W jaki sposób ruch wpływa na nasze zdrowie dzieci dowiedziały się, układając  przygotowane przez panie puzzle i odczytując  z pomocą rodziców znajdujące się na nich zdania. Tak więc dowiedziały się, że ruch pozytywnie wpływa na nasze myślenie, sen, samopoczucie, kondycję, energię oraz pozwala rozładować  negatywne emocje. Mówiąc krótko  „ćwicząc sprawiamy, że nasze życie staje się lepsze, bo lepszy staje się nasz organizm”.  Dzieci przy aktywnej pomocy rodziców wykonały plakaty  ukazujące wpływ ruchu na zdrowie. Zostaną one umieszczone w budynkach naszego przedszkola, aby wszyscy mogli zapoznać się z ich treścią.