„RZEPKA” W PIĘCIOLATKACH

„Tygryski” w tym roku szkolnym biorą udział aż w dwóch projektach edukacyjnych, propagujących czytelnictwo wśród dzieci w wieku przedszkolnym.  W ramach jednego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”  sześciolatki w asyście maskotki, misia Martynki, czytają książki w swojej grupie w przedszkolu oraz w domu razem z rodzicami. Dzięki realizacji zadań z drugiego „Magiczna moc bajek” przekonują się, że bajki uczą  nas prawidłowego postępowania, odróżniania dobra od zła, zawierają jakiś morał i przesłanie. „Tygryski” bardzo lubią słuchać bajek, opowiadań  i zawsze są ciekawi losów bohaterów różnych książek. Bardzo często, sięgając po książki z grupowej biblioteczki, wybierają napisane przez polskich autorów. Jednym z nich jest Julian Tuwim. Słuchając jego wierszy dzieci świetnie się bawią. Sześciolatki postanowiły zachęcić swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy „Żabki” do czytania. Przygotowały i zaprezentowały im inscenizację wiersza „Rzepka”. Pięciolatkom historia dziadka, który nie dał rady wyrwać rzepki bardzo się spodobała. A nauka dla wszystkich z niej płynąca? Gdy nie potrafisz sobie z czymś poradzić, poproś o pomoc innych. Wspólnymi silami zawsze wszystko się uda.