ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 8 października w naszym przedszkolu odbyły się obchody Święta Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu zajęcia dla dzieci z grup 4-letnich odbyły się nieco inaczej niż zwykle. Wychowankowie naszego przedszkola nie mieli czasu na nudę, ponieważ wśród atrakcji znajdowało się wiele ciekawych konkurencji sprawnościowych, konkursów oraz quizów. Wszyscy uczestnicy wykazali się olbrzymią walecznością podczas takich konkurencji, jak przenoszenie ziemniaków na czas     w ustalonej odległości, slalom z ziemniakiem, rzut do celu czy przenoszenie ziemniaka w chochli. Na zakończenie dzieci układały z zebranych ziemniaków różne ilustracje według swojej wyobraźni. Następnie miał miejsce punkt kulminacyjny święta, czyli poczęstunek w postaci grillowanych ziemniaków.

Zajęcia zorganizowane na świeżym powietrzu były wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci.