WITAMINOWY I ZDROWY ZAWRÓT GŁOWY

„Tygryski” w ramach realizacji jednego z zadań z projektu „Każdy przedszkolak wie, jak zdrowo i ekologicznie odżywiać się”, finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, rozmawiały o potrzebie prawidłowego odżywiania się. Dowiedziały się, co to są witaminy i gdzie można je znaleźć. Dzieci przekonały się, że dzięki nim możemy cieszyć się zdrowiem, a spożywanie różnych warzyw (nawet tych mało lubianych) wpływa na prawidłowe funkcjonowanie narządów naszego ciała. Sześciolatki poznawały również rośliny mające właściwości lecznicze, ale i stosowane w kuchni do przygotowywania potraw – zioła. Oglądały je, wąchały, a nawet próbowały. Teraz wiedzą już, że na ból brzuszka pomaga mięta, na przeziębienie rumianek, a na bolące gardło szałwia. Zwieńczeniem kolorowego tygodnia w grupie „Tygrysków” było wykonanie własnoręcznie soku z jabłek bogatych w witaminę A i C, marchwi ( A,E,C,K) oraz pomarańczy (C,B). Troszkę trzeba było natrudzić się przy obieraniu i krojeniu składników, ale warto było. Sok wyszedł nie tylko zdrowy, ale i smaczny więc bardzo szybko znikł w brzuszkach dziecięcych.