ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE „ZACZAROWANA CHOINKA”

12 grudnia, w przedszkolu, już po raz piąty  odbyły się Świąteczne Warsztaty Plastyczne. Tym razem tematem przewodnim była „Zaczarowana choinka”. Do udziału zaprosiliśmy wszystkie grupy przedszkolne, po 3 osoby z każdej oraz rodziców bądź opiekunów. Celem przedświątecznego spotkania była realizacja założeń  Przedszkola Promującego Zdrowie, a w szczególności:

•  wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami, rówieśnikami,

•  rozwijanie wyobraźni twórczej przedszkolaków,

•  kształcenie umiejętności ilustrowania scen i sytuacji inspirowanych wyobraźnią,

•  wdrażanie do rozwijania i doskonalenia warsztatu plastycznego dziecka,

•  wymiana doświadczeń i prezentacja plastycznej twórczości przedszkolaków.

Zadaniem uczestników było ozdobienie różnorodnym materiałem szablonu choinki. Powstały przepiękne, magiczne drzewka ozdobione cekinami, brokatem, bombkami, łańcuchami. Tej jakże rodzinnej atmosferze towarzyszyła tradycyjna, polska kolęda.

Warsztaty zakończyły się rozdaniem przez panią Dyrektor Annę Sierotko słodkiej niespodzianki zasponsorowanej przez  Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich opiekunom, że znaleźli czas by uczestniczyć w naszym przedsięwzięciu. Wszystkie prace ozdobiły nasze przedszkole.