ZDROWE KOKTAJLE OWOCOWO-ZIOŁOWE

„Puchatki” z grupy 4-latki 2 doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy prawidłowo się odżywiać. Z myślą o witaminkach, postanowiły zrobić wraz ze swoimi paniami koktajl owocowo-ziołowy. Aby ednak sprostać takiemu wyzwaniu dzieci zapoznały się z budową i działaniem blendera oraz miksera. Poznały także owoce i zioła, które wykorzystały później do napojów. Zadanie okazało się niezwykle proste, gdyż 4-latki zabrały się ochoczo do pracy. Powstała z tego prawdziwa ,,bomba witaminowa''. Oprócz bananów, kiwi, gruszek, wody mineralnej dzieci delektowały się w koktajlu smakiem mięty, bazylii i melisy.

Uśmiech na twarzach dzieci gościł przez cały czas przyrządzania koktajlu, a jeszcze szerzej  uśmiechnięte buzie pojawiły się po wypiciu pysznych i zdrowych napojów.