ZDROWO I KOLOROWO NA TALERZU

W ramach realizacji tematu kompleksowego „Zdrowo się odżywiamy” dzieci z grupy 4-latki 3 „Zajączki” postanowiły na zajęciach własnoręcznie przygotować zdrowe i kolorowe kanapki. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków, przedszkolaki przystąpiły do pracy. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych składników, które zostały przyniesione przez dzieci z domu. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem samodzielnie kroili warzywa, smarowali chleb masłem i układali produkty tworząc na kanapkach bardzo ciekawe i interesujące kompozycje według swojego pomysłu. Podczas przygotowywania kanapek dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Przygotowane kanapki wyglądały smakowicie - nic, więc dziwnego, że po tej kulinarnej przygodzie znikały z talerzy bardzo szybko, bo przecież każdy z nas wie, że najlepiej smakują wykonane własnoręcznie. Przygotowanie kanapek dało przedszkolakom, wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.