AGRESJI MÓWIMY NIE

W dniu 25 11 2020 grupa 4-latki 2 „Niedźwiadki” brała udział w kampanii „Biała wstążka”, która jest największą na świecie akcją sprzeciwu dotyczącego przemocy wobec rodziny, głównie wobec kobiet. Kampania została zorganizowana z inicjatywny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku. W ramach przeprowadzonych zajęć dzieci wyjaśniały co znaczy „przemoc” Poprzez odgrywanie ról w scenkach dramowych uczyły się opanowywać i przezwyciężać złość i agresję. Ponieważ udział w kampanii odbył się w Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia” dzieci przyczepiły „białą wstążkę” klasowemu misiowi. Na koniec każde dziecko wykonało swoją białą wstążkę  jako symbol, że nie zgadza się na przemoc w rodzinie, a także obiecało, że nie będzie przemocy akceptować, stosować i milczeć na jej temat.