„BOMBKOWE” WARSZTATY

W dniach 17-18 grudnia grupy: 3-latki 4, 4-latki 3, 4-latki 4, 5-latki 1, 5-latki 2, 5-latki3, 5-latki 4, 6-latki 1, 6-latki 2, 6-latki 3, 6-latki 4 wzięły udział w warsztatach „Malowanie bombek”  prowadzonych przez Pracownię Artystyczną „As”.

Celem warsztatów było propagowanie rękodzielnictwa wśród dzieci, popularyzacja pięknej  tradycji wykonywania ozdób choinkowych, a także wspieranie aktywności twórczej dziecka.

W trakcie trwania warsztatów przedszkolaki zapoznały się z tworzywem jakim jest szkło, poznały etapy powstawania pięknych ozdób choinkowych -  szklanych bombek. Dowiedziały się również na czym polega praca pań dekoratorek, oraz z bliska przyjrzały się tajnikom niezwykłego zawodu jakim jest bombkarz.

Dzieci podczas warsztatów nie tylko poznały teoretyczne aspekty powstawania ręcznie malowanych bombek, ale miały też okazję samodzielnego udekorowania ozdoby choinkowej. Powstały piękne i unikatowe wzory okraszane brokatem. Sprawiło to przedszkolakom wiele radości i satysfakcji z własnych działań.