ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Jak co roku 17 lutego obchodzimy Dzień Kota. Grupa „Puchatków” również przyłączyła się do obchodzenia tego święta, dlatego też dzieci w tym dniu przyszły ubrane na biało, brązowo lub czarno. Wcześniej przygotowały sobie opaski z kotkiem. Spotkanie odbyło się wspólną zabawą przy „kociej muzyce”. Oprócz tańców dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, te domowe i dziko żyjące. Zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji kotów. Nie obyło się również bez kocich zabaw takich jak: koci spacerek, zabawy z włóczką, zagadek, jak również „Puchatki” wysłuchały bajki „Kot w butach”. Na koniec wykonały portret kota.

Celem zajęć było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.