MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

23 kwietnia 2021 r. grupa 3-latki 4 obchodziła Międzynarodowy Dzień Książki. Na początku dzieci opowiadały o swoich ulubionych książeczkach. Każdy z przedszkolaków miał okazję podzielić się z innymi, jakie książki najbardziej go interesują. Następnie obejrzały książki znajdujące się w Przedszkolnej Biblioteczce.  Zwróciły uwagę, że na półce znajdują się książki stare i nowe, duże i małe, różne gatunki: encyklopedie, słowniki, albumy, bajki i baśnie. Z okazji tego dnia na „Kotki” czekało wiele zabaw: układały puzzle, zgadywały bajki po ilustracjach, układały etapy powstawania książki.

Ten dzień uświadamia nam, że książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy, czytanie książek to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.