ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Zdrowie jest największym dobrem każdego człowieka, a o tym, że należy o nie dbać wiedzą nawet przedszkolaki. Najlepszym sposobem na to  jest zapobieganie chorobom.  Nic lepiej tego nie czyni niż mycie rąk. Dobrze wiedzą o tym dzieci z grupy „Sówki”, które w tym roku włączyły się do akcji obchodzenia Światowego Dnia Mycia Rąk, który przypadał na 15 października. Tego dnia sześciolatki rozmawiały o zarazkach i bakteriach czających się na ich rękach oraz sposobach ich zwalczania. Przypomniały,  jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk.  Omówiły schemat mycia rąk i oczywiście zastosowały go w praktyce myjąc ręce przed posiłkiem. „Sówkom” bardzo spodobała się piosenka „Czyste ręce” obrazująca kolejne etapy mycia rąk, więc ochoczo bawiły się przy niej demonstrując poprawne wykonanie tej czynności. Najwięcej jednak radości sprawiło im doświadczenie obrazujące zasadność mycia rąk mydłem, które jest w stanie skutecznie usunąć drobnoustroje z naszych rąk, a tym samych uchronić nas przed wieloma chorobami.