DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada dzieci z grupy 3-latki4 ,4-latki2 obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Dzień Pluszowego Misia w grupie 4-latki 4 dzieci rozpoczęły od przygotowania  z nauczycielką "kącika urodzinowego". Śliweczki  dmuchały balony i ozdobiły  kącik bohaterami z bajeczek. Potem serdecznie przywitały swoich ulubieńców, których posadziły na kanapie. Dzieci z radością opowiadały o wyglądzie "pluszaczka" i o tym, co miś czy misia bardzo lubi robić. Przedszkolaczki zgodnie zauważyły, że  misie są ciekawe świata, lubią tańczyć i jeść "co nieco". Potem poznały porzuconego misia, który miał urwane uszko. Dzieci szybko zaradziły trudnościom, naprawiły igłą z nitką szkodę i zaprosiły Misia do zabawy muzycznej pt. Kochamy misia. Dzieci  składały ulubieńcom życzenia, częstowały słodkościami i śpiewały im mruczankę.  Zabawę z przytulanką  zakończyły pracą plastyczną,  wyklejając misiowy brzuszek kolorową bibułą. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.