PUCHATKI OBCHODZĄ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Dzień Pizzy przypada na 9 lutego i był to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza pochodzi. Podczas realizacji tematu kompleksowego „W laboratorium zmysłów, jednym z działań edukacyjnych było poznawanie zmysłu smaku, a więc była to dobra okazja do wzięcia udziału w obchodach Dnia Pizzy. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych działaniach poprzez zajęcia plastyczne gdzie w grupach tworzyły własną pizzę, wykorzystując różne produkty. Nie obyło się również bez zabawy matematycznej, gdzie przedszkolaki na dywanie mając przed sobą obręcz do ćwiczeń jako pizza i składniki, czyli kolorowe koła obrazujące produkty tworzyły pizzę. Zadaniem dzieci było przygotowanie pizzy według instrukcji np.: 4 pomidory (koła czerwone), 6 pieczarek (koła białe). Tego dnia na koniec zabaw, Puchatki miały okazję spróbować pizzy,  z pizzerii, którą przywiózł tata jednej z dziewczynek. Dzieci długo wspominały ten dzień. Były zachwycone.