DZIEŃ ZIEMI

W dniu 22 kwietnia 2021 roku grupy 4-latki 2 „Niedźwiadki” i 3- latki 4 obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. To piękny moment, aby pomyśleć o naszym wspólnym domu, czyli Ziemi- naszej planecie. Przedszkolaki do rozmów o Ziemi podeszły bardzo poważnie, przytoczyły wiele wspaniałych pomysłów co można zrobić, aby nasza  planeta była cały czas piękna i zdrowa. W ramach zajęć dzieci poznały model kuli ziemskiej -  globus, utrwaliły zasady Kodeksu Ekologa oraz piramidy Zero Faste. Z wielką radością zdobywały punkty dla swojej drużyny segregując odpady zgodnie z przyjętymi zasadami gry ekologicznej. Na koniec zajęć dzieci rozwijały umiejętności plastyczne poprzez wylepienie globusa plasteliną.

Zajęcia były dla dzieci bardzo ainspirujące. Ekoludki poznały tradycję obchodów Dnia Ziemi. Wiedzą jak należy chronić Ziemię przed szkodliwą działalnością człowieka.