MIKOŁAJKI U SÓWEK I ŻABEK

Grudzień to czas oczekiwania na najważniejsze święta w roku - Święta Bożego Narodzenia. Najbardziej oczywiście niecierpliwią się najmłodsi. Z utęsknieniem wypatrują choinki, a zwłaszcza tego co można pod nią znaleźć, czyli prezentów. Zanim jednak rozerwą kolorowe opakowania i sprawdzą, czy spełniły się ich marzenia, na początku grudnia obchodzą Mikołajki.

Dzieci z grupy Sówki w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na czerwono i obowiązkowo z mikołajowymi czapkami na głowie.  Sześciolatki miały do wykonania kilka zadań.  Musiały między innymi dobrać pierniki w pary wg ich kształtów, zgadnąć, jakie zabawki znajdują się w worku na podstawie małego ich fragmentu. Nie zabrakło również zabaw z elementami kodowania i musiały ułożyć paczki na „taśmociągu” wg wzoru. Dzieci miały do pokonania  „drogę Mikołaja”,  czyli krótki tor przeszkód. Najwięcej jednak radości sprawiło im rysowanie portretu Mikołaja z zawiązanymi oczami. Na koniec sześciolatki w towarzystwie Koziołka Matołka wykonały w parach wesoły taniec „Klepany”.

W grupie 5-latki 1 Mikołaj zostawił wskazówki dzieciom, gdzie mają szukać prezentów. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały zadań, które bezbłędnie rozwiązywały i wykonywały, co w rezultacie doprowadziło dzieci do prezentów.