GRUPA „PUCHATKI” I „ŻABKI” MISTRZAMI MATEMATYKI

W poniedziałek 14 czerwca w naszym przedszkolu odbył się turniej matematyczny pod hasłem „Jeden, dwa, trzy, liczę ja, liczysz ty”., będący podsumowaniem całorocznej pracy w zakresie  kompetencji matematycznych oraz realizacji innowacji matematycznej „Z matematyką i przyrodą na ty”. W turnieju tym brały udział dwie grupy:’Puchatki” i grupa „Żabki”. Głównym celem turnieju było upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków, jak również prezentacja umiejętności matematycznych, które przedszkolaki nabyły w przedszkolu.  Konkurs polegał na rozwiązywaniu różnych zadań o treści matematycznej dostosowanych do wieku i indywidualnych możliwości dzieci. Założeniem konkursu nie był oceniania za zajęcia konkretnego miejsca ale najważniejszy był udział w zabawie, umiejętność współdziałania w zespole i odważne podchodzenie do zmagań z kolejnymi zadaniami matematycznymi. Wszystkie przedszkolaki były zwycięzcami.