DLACZEGO WARTO PIĆ MLEKO?

W dniu 21 stycznia 2021 grupa 4-latki 2 „Niedźwiadki” realizowała zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu „Dzieciaki mleczaki cz. I”. Niniejszy projekt to akcja edukacyjno-informacyjna organizowana przez Polską Izbę Mleka, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich opiekunów oraz rodziców, celem projektu jest przekazanie wiedzy dzieciom na temat jakości produktów mlecznych i ich walorów zdrowotnych oraz znaczenia ich w diecie dzieci. Dzieciaki podejmowały aktywności zgodnie ze  scenariuszem „Mleczne opowieści”. Poznały pojęcia” nabiał oraz witaminy. Dowiedziały się jak powstaje mleko oraz jego przetwory zostały uświadomione o zdrowotnych właściwości mleka oraz jego przetworów. W tym celu zorganizowane zostały dla dzieci poniższe aktywności: omówienie zwyczajów krowy na podstawie ilustracji, szukanie ukrytych w sali krowich łatek, zespołowe kolorowanie krowy w formacie XXL, ułożenie chronologicznie ilustracji przedstawiających drogę mleka od krowy do naszej lodówki, dojenie krowy – mleko zawarte w gumowej rękawiczce.