MAGICZNA MOC BAJEK

W grudniu grupa 4-latki 2 zrealizowała kolejne  zadania z Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc bajek”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały dobranocki z dawnych lat pt: „Porwanie Baltazara Gąbki”. Wysłuchana bajka stała się pretekstem do dyskusji na temat tolerancji i sprawiedliwości. „Niedźwiadki” metodą „burzy mózgów” oceniały postępowanie Smoka Wawelskiego i Dona Pedro, po czym ułożyły puzzle i pokolorowały obrazki bohaterów bajki.  Kolejne podjęte aktywności dotyczyły opowiadania pt: „Sprawiedliwy podział”. Dzieciaki miały za zadanie ocenić, czy był sprawiedliwy podział smakołyków wśród leśnych zwierząt. Na koniec przedszkolaki pięknie wykonały serię ćwiczeń gimnastycznych jednocześnie dokonując sprawiedliwej samooceny. Korzystając z okazji Świat Bożego Narodzenia tolerancyjni 4-latkowie stworzyli kartki świąteczne z życzeniami dla pracowników i podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej dla dzieci z „Tęczowego domu” w Ełku.