EŁK - MOJE MIASTO

25 maja 2021 roku przedszkolaki z grupy 5–latki 1 wraz z paniami wybrały się do Muzeum Historycznego w Ełku w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny.  W muzeum dzieci obejrzały prezentację „Ełk – moje miasto”,  poznały jego historię oraz symbole Ełku. Przewodnik opowiedział przedszkolakom legendę o Janku, oraz omówił elementy herbów w odniesieniu do herbu naszego miasta Ełku. Przebieg zajęć urozmaicony był zagadkami oraz prezentacją eksponatów. Następnie dzieci miały możliwość obejrzenia w odrestaurowanych wagonach kolejowych ekspozycję w formie teatrzyków marionetkowych, która obrazowała najpiękniejsze bajki, baśnie i legendy polskie.

Ta niezwykła podróż po najdawniejszych dziejach Polski – do miejsc, w których fikcja miesza się z prawdą, a bohaterowie nierzadko znajdują się na granicy świata realnego z magicznym,  przyniosła przedszkolakom wiele niezapomnianych wrażeń.